Ana Sayfa » Sorgulama » SSK Sorgulama

SSK Sorgulama

SSK SORGULAMA

Aşağıdaki Linklerimizden; SGK sistemi içinde bulunan Tüm SSK Sorgulama İşlemlerini, Gün Sorgulaması, Emeklilik Sorgulama, İşlemlerini Rahatlıkla yapabilirsiniz.

SSK  intibak sorgulama ve Evrak Takip sorgulaması, GSS Tescil Sorgulaması’nı da Tc Kimlik numarası ile şifresiz bir şekilde SGK sisteminden online sorgulama yapmanız mümkün.

Ssk Sorgula Tc No Ile

Sisteme Girdiğinizde Ekranın sağ tarafında bulunan menülerden Hizmet dökümü (ssk,bağkur,emekli sandığı) alabilirsiniz.  Ayrıca bu sistemde GSS tescil olup olmadığını, Emekli aylığınızın ne kadar olduğunu, Rapor parasının PTT şubesine yatıp yatmadığını , İş görmezlik ödemelerinin de sorgulamalarını rahatlıkla yapmanız mümkün.

Daha detaylı sorgulama yapmak için E-DEVLET şifresi almanız gerekmektedir.

SSK Sorgulama Yapmak İstediğiniz linke tıklayınız…..

SSK SORGULAMA ŞİFRESİZ

[

Yukardaki linklerden hizmet dökümü sayfası , gss borç sorgulama sayfası, işe giriş bildirgesi, emeklilik hesaplama sayfaları, sgk ve diğer sayfalara ulaşmanız mümkün

Memur ve Emekli sandığı hizmet dökümü almak için şu anda  şifresiz bir sistem mevcut değildir.   Memurlar hizmet dökümü almak için e-devlet  sitesinden ( turkiye.gov.tr) adresinden girim öğrenmeleri gerekir, fakat daha önce ptt ‘de şifre almaları gerekmektedir.

Memurlar emeklilik hesaplaması yapmak ve sorgulama yapmak için yukarıdaki linklerden faydalanabilirler.  Emeklilik sorgulama ve ssk sorgulama sadece yukarda vermiş olduğumuz SGK ve E-DEVLET linklerinden yapılmaktadır.

Diğer sayfalarımızdaki Ne zaman emekli olurum sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Askerlik borçlanması sorgulama, veya Yurt dışı borçlanması sorgulama yapmak için öncelikle  bu borçlanmaları hesaplatıp sgk kurumuna ( sosyal güvenlik kurumu) hesaplanan tutarı yatırmanız gerekmektedir.  Hesaplanan tutar yattıktan sonra   ödediğiniz prim gün sayısı   sgk sisteminde gözükür.

Aynı şekilde iki çocuk için doğum borçlanması yapabilirsiniz.hesaplama için sgkemekli.com sitesinde hesaplamalar bölümündeki  araçları kullanarak rahatlıkla hesaplama yapmanız mümkün,  Ayrıca yukarıda verdiğimiz likler de emekli aylığı hesaplaması ve sorgulaması da yapmanız mümkün.

Bir diğer konu ise  emekli oldum mu sorusuna cevap bulmak onun içinde yine yukarıda ki işlemlerde emeklilik işlemleri takip bölümünden emekli maaşınızın bağlanıp bağlanmadığı hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Share Button

Bir önceki yazımız olan İş Kazası Bildirimi başlıklı makalemizde İş Kazası Bildirim Formu, iş veren ve İstenen Belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

  1. haberler diyor ki:

    bu linkler açarken çok bekletiyor.

Bir Cevap Yazın